Get Adobe Flash player
[metaslider id=7438]

PLAKAT NA ORSZAK 2016

6 stycznia 2016 r. wspólnie wyruszymy wraz z Trzema Królami,
aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Zbawicielowi.

PASTORAŁKA ORSZAKU TRZECH KRÓLI

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=NrOi0KtTeEo[/embedyt]

„Niech spadnie nam korona z głowy…”

Daleko stąd do Betlejem,
daleko stąd do nieba,
a jednak serce się grzeje
widokiem Chleba,
co biały leży tu w sianie,
ku synom się uniża,
gotowy na połamanie
drzewem krzyża.

Ref: Więc niech spadnie nam
korona z głowy
przed Panem tego świata.
Czas łaski trwa,
już przyszedł nowy Król – Jezus Bóg!
(bis)

2. Tyle dróg krętych za nami,
przed nami tyle krętych.
Dobrze jest znaleźć czasami
Drogowskaz święty.
Dobrze się nie bać przez chwilę,
dobrze miłością pożyć.
Nadzieję – do raju bilet – w Nim położyć…

Ref: Więc
niech spadnie nam
korona z głowy…(bis)

TRASA ORSZAKU TRZECH KRÓLI
W WIELOPOLU SKRZYŃSKIM

trasa-orszak-trzech-króli-2016

 

 Poniżej zamieszczone zostały krótkie videoreportaże z różnych miejscowości,
aby można było zapoznać się z ideą orszaku.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=RmJ_96dqm9o[/embedyt]

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=Mn-MIkKYD-w[/embedyt]

Istotą tej jednej z wyjątkowych rodzinnych, plenerowych imprez jest ewangeliczny fragment mówiący o Mędrcach ze Wschodu wyruszających za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie setek ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i kolędnikami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia.

Młodzież z Gimnazjum, dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli. W każdej ze szkół organizowane są reprezentacje a zgłaszać się można do wychowawców i szkolnych koordynatorów.

 

Imieniny:
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Liturgia dnia