Get Adobe Flash player
[metaslider id=7438]

,,Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.”- Lech Kaczyński

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest polskim świętem państwowym obchodzonym corocznie 1 marca. Dzień ten jest poświęcony pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…- Początek preambuły Ustawy o ustanowieniu
Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Kościół katolicki w Polsce także pamięta o Narodowym Dniu Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’. Z racji święta w wielu parafiach diecezji rzeszowskiej, odbędą się Msze św., apele pamięci i koncerty, oddające hołd tym, którzy polegli za Ojczyznę.

Źródło – wikipedia.org
Fot. wykleci.ipn.gov.pl

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=salpkH7aK9U[/embedyt]

We wtorek, 1 marca, obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Rzeszowie rozpoczną się Mszą św. w kościele Farnym o godz. 10.30, a po niej odbędą się uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, przy al. Cieplińskiego.

Natalia Janowiec

Imieniny:
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Liturgia dnia