Liturgia Kościoła pozwala nam czcić Maryję, Matkę Bożą jako wniebowziętą. Maryja jako niepokalanie poczęta i pełna łaski przez całe swe życie nie popełniła najmniejszego grzechu. Ustawicznie jeszcze wzrastała w łasce i w tym stanie po zakończeniu ziemskiego życia została przeniesiona do nieba.

Droga do nieba, to z jednej strony unikanie grzechu, a z drugiej – życie w stanie łaski uświęcającej. Czy my idziemy tą drogą? Każda Eucharystia, to nie tylko Ofiara Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, ale to Droga, która prowadzi do nieba. Jezus Chrystus poprzez tę Ofiarę, otwiera nam drogę do nieba.

W naszej parafii to szczególny dzień, bowiem w tym dniu, swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz Marian Baran. Wdzięczni Bogu za Jego posługę, życzymy Mu wszystkiego co najpiękniejsze. Niech Maryja Wniebowzięta otacza Go swoim płaszczem po wszystkie dni, a Duch Święty nieustannie wylewa na Niego swoje dary.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć klikając TUTAJ.