Hasło Roku Duszpasterskiego 2017/2018

Akcja Katolicka przy parafii Łączki Kucharskie pod wezwaniem św. Bartłomieja

Akcja Katolicka jest organizacją kościelną, której celem jest pogłębianie formacji chrześcijańskiej oraz organizowania współpracy katolików świeckich z hierarchią kościelną w prowadzeniu misji apostolskiej Kościoła.

W naszej parafii zawiązała się Akcja Katolicka w 2010 roku, która liczy 17 członków:

– prezes Genowefa Mądro

– sekretarz Małgorzata Szpara

– skarbnik Wiesława Miąso

– członkowie Helena Pociask, Zofia Staroń, Krystyna Wojnarowska, Maria Przypek, Zofia Cetnar, Grażyna Jasek, Ryszard Jasek, Grażyna Laska, Bogusława Mucha, Marek Mucha, Maria Laska, Zofia Zięba, Adam Szpara, Urszula Pająk.

Co roku w naszym dekanacie odbywają się spotkania dekanalne członków Akcji Katolickiej wraz z księżmi.

15 lutego 2015 w naszej parafii w kościele w Broniszowie odbyło się spotkanie dekanalne w którym uczestniczyli członkowie parafialnych oddziałów Akcji  Katolickiej wraz z księżmi. Spotkanie rozpoczęto mszą świętą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po mszy świętej zebrani członkowie Akcji Katolickiej uczestniczyli w spotkaniu, któremu przewodniczył ksiądz dziekan Józef Kłosowski – asystent dekanalny Akcji Katolickiej.

Wykład nt. „Żyć prawdą – o małżeństwie i rodzinie” wygłosił diakon Marek Kalisiak.

image025

Po wykładzie prezesi parafialni złożyli sprawozdanie z działalności Akcji Katolickiej w swoich parafiach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Członkowie Akcji Katolickiej w Łączkach Kucharskich biorą udział w spotkaniach diecezjalnych i dekanalnych oraz uczestniczą w rekolekcjach i pielgrzymkach. Organizują spotkania parafialne na których pogłębiają swoje życie religijne poprzez czytanie i rozważanie Pisma Świętego, czasopism katolickich oraz prowadzą rozmowy i dyskusje na różne tematy. W każdą drugą niedziele przygotowują oprawę liturgii. Prowadzą rozważania nabożeństw różańcowych, drogi krzyżowej oraz adorację w czasie wielkiego postu. Odwiedzają chorych. Prowadzą działalność oświatowo-wychowawczą  i charytatywną.

Imieniny:
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Liturgia dnia

Zapisz się do naszego newslettera