Get Adobe Flash player
[metaslider id=7438]

Jubileuszowy Koncert Chóru Parafialnego w Łączkach Kucharskich – 10.10.2021r.

Dnia 10.10.2021r. o godz. 10.30 w naszym Kościele Parafialnym pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Łączkach Kucharskich odbył się Jubileuszowy Koncert w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego, który w tym roku świętuje Srebrny Jubileusz swojej działalności w naszej parafii.
Na początku dyrygent chóru, a zarazem organista naszej parafii Stanisław Wośko przywitał wszystkich zebranych. Z wielką radością przypomniał historię łączkowskiego chóru, jego skład, cele, repertuar, w jaki sposób i gdzie chór śpiewa. Wspomniał też o gościnnych występach. Potem były serdeczne podziękowania: Bogu, rodzinie, chórzystom, wszystkim zebranym, kapłanom i ks. Proboszczowi. Wspominano wszystkich zmarłych związanych z naszym chórem: księżach proboszczach, organiście, księżach, dyrygentach i wszystkich chórzystach.
Dyrygent opowiadał również o całości przygotowań do koncertu jubileuszowego, a także wcześniejszych koncertach: w 2019 r. chór śpiewał Koncert ku czci św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, w 2020 r. Koncert ku czci św. Bartłomieja Apostoła patrona parafii, a 10.10.2021 r. Koncert Jubileuszowy (25 lat Chóru Parafialnego z Łączek Kucharskich). W tym dniu cała Polska przeżywała XXI Dzień Papieski, dlatego śpiewany repertuar nawiązywał do osoby św. Jana Pawła II.
Przed Mszą św. usłyszeliśmy:
O Bartłomieju w niebiosach,
Nie lękajcie się,
Bóg jest miłością
Jesteśmy piękni
Abba Ojcze
Najpiękniejszy (premiera)
O godz. 11.00 rozpoczęła się Uroczysta Msza Św. Dziękczynna pod przewodnictwem naszego proboszcza ks. Mariana Barana. Wszyscy na czele z ks. proboszczem modlili się w intencji naszych chórzystów śpiewających wcześniej i obecnie dziękując za piękną służbę Bogu i naszej parafii.
Ks. proboszcz polecał Bogu wszystkich chórzystów, dla zmarłych prosił o wieczny pokój, a dla żyjących o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej. Wszystkie śpiewy intonował i wykonywał nasz Chór Parafialny wraz ze wszystkimi zebranymi na uroczystości. Chór zaśpiewał między innymi Kyrie, Sanctus, Agnus Dei, Alleluja – Dawida Kusza.
Po błogosławieństwie wszyscy zaśpiewali Anioł Pański.
Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i zapraszamy na nasze następne koncerty.

Tekst: dyrygent chóru, organista parafii Łączki Kucharskie
Stanisław Wośko

 

Bierzmowanie 2021

Dnia 28.05. 2021 r. w naszej parafii  p.w. Św. Bartłomieja Ap. w Łączkach Kucharskich odbyło się Bierzmowanie młodzieży z parafii : Mała, Niedźwiada, Łączki Kucharskie. Bierzmowania udzielił ks. biskup ordynariusz Jan Wątroba.           Ze względu na pandemię bierzmowanie odbyło się w dwóch grupach: Mała, Niedźwiada i Łączki Kucharskie.

    Jak zwykle liturgię w Łączkach Kucharskich od strony muzycznej  przygotował nasz łączkowski organista Stanisław Wośko. Tradycyjnie też  podczas bierzmowania śpiewał nasz Chór Parafialny pod batutą  oczywiście naszego organisty. Chór śpiewał między innymi po łacinie: Kyrie, Sanctus, Agnus Dei oraz  uroczyste Alleluja Dawida Kusza, Gloria Tibi, Jesteśmy piękni, Cała ziemio wołaj .

     Po uroczystości były serdeczne podziękowania bierzmowanej młodzieży, ks. proboszcza i na koniec ks. biskupa ordynariusza. Ks. biskup dziękował wszystkim: kapłanom, rodzicom, bierzmowanym, świadkom, służbie liturgicznej ołtarza, panu kościelnemu, panu organiście i chórowi parafialnemu.

      Jak chodzi o podziękowanie dla chóru to były brawa od ks. biskupa, gratulacje i serdeczne słowa. Ks. biskup powiedział między innymi  : ,,Jestem pod ogromnym wrażeniem chóru parafialnego, pięknego śpiewu i śpiewanego repertuaru. Byłem przez cały czas wzruszony  ( ks. biskup zapytał czy było to słychać?), piękna liturgia! ”. Podkreślał to kilka razy i nawiązał do swojego ulubionego utworu ,, Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie ”. Pan organista i nasz chór bardzo dziękują za tak piękne słowa od naszego ks. biskupa ordynariusza, które bardzo nas radują, mobilizują do jeszcze większego uwielbienia Boga i troski o piękno liturgii w naszym Kościele – zgodnie z powiedzeniem:

 ,, Wszystko na większą chwałę Boga”.

        

KONCERT KU CZCI ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA – 2020

 

Dnia 30.08.2020r. nasza parafia przeżywała Uroczystość Odpustową. O godz.10.30 w naszym Kościele Parafialnym w Łączkach Kucharskich odbył się Koncert ku czci Św. Bartłomieja AP. Patrona parafii w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego. Na początku dyrygent chóru Stanisław Wośko przywitał wszystkich zebranych, przypomniał postać Św. Bartłomieja (Natanaela), przypomniał krótko skład chóru, cele, repertuar, w jaki sposób, gdzie i kiedy chór śpiewa.

Potem były serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym na koncert, Chórzystom za piękne, piątkowe, wakacyjne wieczory oczywiście z muzyką liturgiczną i zaproszenie na koncert.

Podczas koncertu usłyszeliśmy:

          1.Kantatę ku czci. Św. Patrona

          2.Przymnóż nam wiary

          3.Tak bowiem Bóg

          4.Bóg jest miłością

          5.Jesteśmy piękni

          6.Cała ziemio

          7.Modlitwę o pokój

O godz.11.00 rozpoczęła się Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. Proboszcza z Małej Ryszarda Pirgi. Wszystkie śpiewy intonował i wykonywał oczywiście nasz Chór Parafialny i wszyscy zebrani na uroczystości. Chór przygotował między innymi prapremierę i premierę. Na wejście usłyszeliśmy premierę „O Bartłomieju w niebiosach”( pierwsze wykonanie w Łączkach Kucharskich w nowym opracowaniu Piotra Pałki, tekst: Liturgia Godzin, muzyka: Marian Machura). Na Komunię Św. usłyszeliśmy prapremierę” Przekazuję wam królestwo”(pierwsze publiczne wykonanie, jest to Antyfona na Komunię Św. ze Św. Bartłomieja Ap.-śpiew, który powstał w sierpniu tego roku specjalnie na naszą Uroczystość z dedykacją dla naszego Chóru Parafialnego, muzyka i opracowanie oczywiście Mistrz Piotr Pałka. Chór tradycyjnie zaśpiewał po łacinie, części Mszy Św.: Kyrie, Alleluja (D. Kusza), Sanctus, Agnus Dei, na uwielbienie Gloria Tibi Domine.

Po błogosławieństwie wszyscy zaśpiewali Pieśń do Św. Bartłomieja Ap.”Apostolskie prace trudy”.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i zapraszamy na nasze następne koncerty.

     Tekst: dyrygent chóru, organista parafii w Łączkach Kucharskich

                Stanisław Wośko  

                           

 

KONCERT CECYLIAŃSKI 2019

 

Dnia 24.11.2019r. o godz. 10.30 w naszym Kościele Parafialnym w Łączkach Kucharskich odbył się Koncert Cecyliański w wykonaniu  naszego Chóru Parafialnego.

Na początku dyrygent chóru, a zarazem organista naszej parafii Stanisław Wośko przywitał wszystkich zebranych, przedstawił krótko skład chóru, cele, repertuar , w jaki sposób i gdzie śpiewa chór. Wspomniał też o gościnnych występach.

Potem były serdeczne podziękowania: Bogu, rodzinie, chórzystom, wszystkim zebranym, kapłanom i ks. Proboszczowi. Dyrygent  wspomniał też o wszystkich zmarłych związanych z naszym chórem: księżach proboszczach, organiście, księżach dyrygentach i wszystkich chórzystach.

Było również zaproszenie do naszego chóru i w końcu zaproszenie na koncert.

Przed Mszą Św. usłyszeliśmy:

  • Pieśń do Św.Cecylii-patronki muzyki kościelnej
  • Tak bowiem Bóg umiłował świat -Piotra Pałki
  • Niechaj Cię Panie-Pawła Bębenka
  • Tylko w Bogu- Dawida Kusza
  • Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie- Piotra Pałki

 

O godz. 11.00.rozpoczęła się Uroczysta Msza Św. oczywiście z udziałem naszego chóru parafialnego. Chór zaśpiewał między innymi części stałe(Kyrie,Sanctus, Agnus Dei, Gloria Tibi) po łacinie, Alleluja – Dawida Kusza.

Po błogosławieństwie wszyscy zaśpiewali Anioł Pański z premierowym wykonaniem chóru na cztery głosy w opracowaniu Braci Dominikanów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i zapraszamy na nasze następne koncerty.

tekst: dyrygent chóru, organista parafii w Łączkach Kucharskich

              Stanisław Wośko

CZTEROGŁOSOWY MIESZANY CHÓR PARAFIALNY PARAFII RZYMSKO- KATOLICKIEJ P.W.ŚW. BARTŁOMIEJA AP. W ŁĄCZKACH KUCHARSKICH

Chór w parafii  Łączki Kucharskie istniał od bardzo dawna. Prowadził go wieloletni organista parafii śp. Kazimierz Czerepak , który był jedynym wykształconym muzykiem i nauczycielem muzyki w okolicy. Prowadził czterogłosowy chór męski, później czterogłosowy chór mieszany co w czasach powojennych było rzadkością. Jako organista grał i śpiewał w parafii przez 54 lata.

W latach 80- tych przez kilka lat chór prowadził ówczesny wikariusz śp. Ks. Leszek Kozioł.

Czterogłosowy chór mieszany reaktywowany został w 1996 r. przez obecnego organistę Stanisława Wośko. W chórze śpiewa młodzież gimnazjum, szkół średnich, studenci i starsi z terenu naszej parafii, mieszkańcy: Łączek Kucharskich, Niedźwiady i Broniszowa- obecnie 18 osób.

Główne cele chóru to:

Uwielbienie Boga i uświęcanie wiernych

Troska o piękno liturgii w naszym kościele parafialnym

Rozwijanie zainteresowań muzycznych

Żywy kontakt z muzyką

Uwrażliwianie na piękno

Współpraca w zespole.

Repertuar to: klasyczne pieśni chóralne, hymny, tradycyjne pieśni kościelne, psalmy, piosenki religijne, pieśni okolicznościowe, kolędy, pastorałki.

Chór śpiewa: a cappella i z akompaniamentem organów podczas liturgii wszystkich uroczystości i świąt kościelnych, uroczystości parafialnych i środowiskowych, koncertów kolęd i pastorałek, itp.

Chór gościnnie występował w Ropczycach, Niedźwiadzie, Chechłach Najbardziej wspominamy styczeń 2013 r. i wyjazd do Krakowa, gdzie z bardzo dużym powodzeniem śpiewaliśmy na Uniwersytecie Ekonomicznym podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek. Śpiewaliśmy w towarzystwie pani Hanny Banaszak i chóru akademickiego z Krakowa a jednym z honorowych gości był kardynał Franciszek Macharski.

Jesteśmy jedną wielką  rodziną .Wspólne muzykowanie i śpiewanie dostarcza nam wszystkim bardzo dużo radości i satysfakcji.

tekst: dyrygent chóru, organista parafii w Łączkach Kucharskich – Stanisław Wośko

CHÓR PARAFIALNY

7 16 17 100_2437 101_0796ob 101_0800 560844_522964551060185_1623677281_n koncert_koled07

Imieniny:
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Liturgia dnia