Hasło Roku Duszpasterskiego 2017/2018

CZTEROGŁOSOWY MIESZANY CHÓR PARAFIALNY PARAFII RZYMSKO- KATOLICKIEJ P.W.ŚW. BARTŁOMIEJA AP. W ŁĄCZKACH KUCHARSKICH

Chór w parafii  Łączki Kucharskie istniał od bardzo dawna. Prowadził go wieloletni organista parafii śp. Kazimierz Czerepak , który był jedynym wykształconym muzykiem i nauczycielem muzyki w okolicy. Prowadził czterogłosowy chór męski, później czterogłosowy chór mieszany co w czasach powojennych było rzadkością. Jako organista grał i śpiewał w parafii przez 54 lata.

W latach 80- tych przez kilka lat chór prowadził ówczesny wikariusz śp. Ks. Leszek Kozioł.

Czterogłosowy chór mieszany reaktywowany został w 1996 r. przez obecnego organistę Stanisława Wośko. W chórze śpiewa młodzież gimnazjum, szkół średnich, studenci i starsi z terenu naszej parafii, mieszkańcy: Łączek Kucharskich, Niedźwiady i Broniszowa- obecnie 18 osób.

Główne cele chóru to:

Uwielbienie Boga i uświęcanie wiernych

Troska o piękno liturgii w naszym kościele parafialnym

Rozwijanie zainteresowań muzycznych

Żywy kontakt z muzyką

Uwrażliwianie na piękno

Współpraca w zespole.

Repertuar to: klasyczne pieśni chóralne, hymny, tradycyjne pieśni kościelne, psalmy, piosenki religijne, pieśni okolicznościowe, kolędy, pastorałki.

Chór śpiewa: a cappella i z akompaniamentem organów podczas liturgii wszystkich uroczystości i świąt kościelnych, uroczystości parafialnych i środowiskowych, koncertów kolęd i pastorałek, itp.

Chór gościnnie występował w Ropczycach, Niedźwiadzie, Chechłach Najbardziej wspominamy styczeń 2013 r. i wyjazd do Krakowa, gdzie z bardzo dużym powodzeniem śpiewaliśmy na Uniwersytecie Ekonomicznym podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek. Śpiewaliśmy w towarzystwie pani Hanny Banaszak i chóru akademickiego z Krakowa a jednym z honorowych gości był kardynał Franciszek Macharski.

Jesteśmy jedną wielką  rodziną .Wspólne muzykowanie i śpiewanie dostarcza nam wszystkim bardzo dużo radości i satysfakcji.

tekst: dyrygent chóru, organista parafii w Łączkach Kucharskich – Stanisław Wośko

CHÓR PARAFIALNY

7 16 17 100_2437 101_0796ob 101_0800 560844_522964551060185_1623677281_n koncert_koled07

Imieniny:
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Liturgia dnia

Zapisz się do naszego newslettera