saints_1

1. Dziś – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. o 7.00, 8.45, 11.00, po południu o 14.00 Msza św.- po Mszy św. Nieszpory żałobne z kazaniem i procesja na cmentarz.

• Dziś od popołudnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Od 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych na cmentarzu.

Od 1 do 8 listopada każdy wierny może uzyskać specjalny odpust zupełny (jeden w danym dniu), który ofiaruje się za zmarłych pokutujących w czyśćcu.

Specjalnymi warunkami dla uzyskania odpustu są:

• pobożne nawiedzenie cmentarza;
  • odmówienie, choćby w myśli, modlitwy za zmarłych.

Wymagane jest też zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, do których należą:

• bycie w stanie łaski uświęcającej;
  • przyjęcie Komunii świętej;
  • odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego (ten warunek wypełnia się całkowicie przez odmówienie jeden raz „Ojcze nasz” i „Zdrowaś”);
  • wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.

Odpusty i modlitwa za naszych zmarłych to najpiękniejsze dary, jakimi możemy ich obdarzyć w pierwszych dniach listopada.

2. Jutro w Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. Pół godziny przed każdą Mszą świętą wypominki.

W Broniszowie Msza św. o godz. 15.00. Rozpocznie się wypominkami.

3. Msze św. w tym tygodniu o 6.30 i o 16.30 wypominki a o 17.00 Msza św.

4. W tym tygodniu wypada I czw., pt. i sob. miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie od 16.30.

• czw. – Godzina święta – o 16.00 a o 17.00 Msza św.
  • odwiedziny chorych w piątek od 8.30

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

• Środa – Św. Karola Boromeusza

6. W przyszłą niedzielę Msze św. w zwyczajnym czasie:

• po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Proszę przygotować liturgię
  • o 11.00 Msza św. z udzieleniem Sakr. Chrztu
  • o 15.00 Różaniec z wypominkami i Msza św.
  • w niedzielę 8 listopada będziemy przeżywać VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będziemy wspierać Kościół w Syrii. Prosimy o modlitwę – a zbiórka do puszek na ten cel przed kościołem.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Proszę następne rodziny o sprzątanie.

8. Gminny Ośrodek Kultury i Parafia w Wielopolu Skrzyńskim zapraszają w przyszłą niedzielę na film pt.: „Czy naprawdę wierzysz?”

Film jest kontynuacją poprzedniego filmu pt.: „Bóg nie umarł”. Seanse będą o godz. 10.15 i 17.00.

komentarz do Ewangelii

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=gog3Mnd00NQ[/embedyt]