1. Dziś Msze św. w zwyczajnym czasie.
  • o 16.00 Msza św. wieczorowa.
  1. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji i trzeźwości. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję można ofiarować Bogu jako  wynagrodzenie za grzechy pijaństwa. Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu, lub są zagrożeni uzależnieniem.
  • sierpień jest też miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą w 1920r., Powstanie Warszawskie w 1944r. i wielki zryw narodowy i powstanie  Solidarności w 1980r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o modlitwie za Polskę.
  • księga trzeźwości na ołtarzu MB w kaplic – można wpisać swoje zobowiązania
  1. W tym tygodniu Msze św. codziennie o 6.30 i 18.00 śr., czt., pt. i sb.
  • Środa – Nowenna do MBNP i Msza św.  o 18.00
  • Czt. – Godzina święta o 17.00 a Msza św. o 18.00. Adorację poprowadzi Róża Wspomożycielki Wiernych. Obowiązkowo uczestniczą kandydaci do bierzmowania. Zapraszamy na Adorację wszystkich.
  • Piątek – Nabożeństwo pierwszopiatkowe i Msza św. o 18.00
  • Sobota – Nabożeństwo fatimskie – Różaniec poprowadzi Róża św. Józefa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o 18.00
  1. W tym tygodniu wypada I czt., pt. i sob. miesiąca. Msza św. o 6.30 i 18.00
  • okazja do spowiedzi : środa – od 17.30; czt.i pt. od 17.00
  • odwiedziny chorych w pt. od 8.30
  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • Wt. – Św. Ignacego z Loyoli
  • Śr. – Św. Alfonsa Marii Liguoriego
  • Sb. – Św. Jana Marii Vianneya
  1. W przyszłą niedzielę Msze św. 7.00; 8.45; 11.00 po południu o 15.00
  • po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Proszę przygotować liturgię.
  • o 15.00 Msza św. za wszystkich zmarłych parafian – po Mszy św. Nieszpory żałobne i procesja na cmentarz. Proszę uporządkować groby
  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty: Mardeusz, Traciak, Mardeusz, Gródecki, Mardeusz, Godek. Proszę następne rodz. o sprzątanie.
  1. W tym tygodniu można się jeszcze zapisać w parafii Ropczyce + FARA na pielgrzymkę do Częstochowy. W piątek w godzinach 16.00-20.00 odbiór bagaży.