W środę 29 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież z naszej parafii oraz parafii sąsiednich: Niedźwiada i Mała. O godz. 18:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Wątroby z udziałem księży proboszczów parafii z których pochodziła bierzmowana młodzież.

Bierzmowanie to sakrament, który został ustanowiony przez Pana Jezusa w dniu pięćdziesiątnicy, gdy na zgromadzonych na modlitwie w wieczerniku Apostołów zesłał Ducha Świętego. Natomiast w Dziejach Apostolskich (Dz 8:17) czytamy: „Wtedy więc wkładali (Apostołowie) na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego”. Owo wkładanie rąk Kościół katolicki uznaje za początek sakramentu bierzmowania. Do gestu tego w bardzo wczesnym okresie dodano namaszczenie wonną oliwą. Ten dodatkowy znak pozwalał lepiej wyrazić prawdę, że sakrament bierzmowania udziela daru Ducha Świętego.

Podczas bierzmowania kandydat zostaje więc namaszczony przez biskupa olejem krzyżma na czole na znak pieczęci duchowej, znamienia Ducha Świętego, które otrzymuje jako dojrzały wyznawca Chrystusa. Darem sakramentu bierzmowania jest Duch Święty, który daje moc i radość bycia świadkiem Chrystusa w życiu Kościoła. I właśnie do bycia odważnym świadkiem wiary zachęcał w kazaniu ks. Biskup, do odważnego dawania świadectwa o przywiązaniu do Chrystusa i Jego Ewangelii w tak trudnych czasach w jakich żyjemy – Każdy bierzmowany musi pamiętać, że jest zobowiązany – jako prawdziwy świadek Chrystusa – do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do jej bronienia.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć klikając TUTAJ