„Nie lękaj się, Akcjo Katolicka! Należysz do Kościoła i jesteś w sercu Jezusa, który nie przestaje kierować twoimi krokami ku nieprzekraczalnej nowości Ewangelii” – te słowa św. Jana Pawła II są mottem peregrynacji obrazu i relikwii po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej w Diecezji Rzeszowskiej. Początkowo wydarzenie to miało mieć miejsce w dniu 18.03.2020 r., ale w związku z lockdownem  odbyło się w dniach 30.09 – 1.10. 2020 r. Obraz i relikwie Jana Pawła II zostały przywiezione z parafii Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. O godzinie 17.45 zostały przyniesione do naszego kościoła i uroczyście powitane przez prezesa Akcji Katolickiej Genowefę Mądro i proboszcza parafii ks. Mariana Barana. Po Mszy Świętej został odmówiony różaniec prowadzony przez członków Akcji Katolickiej i litania do św. Jana Pawła II. Potem był czas przeznaczony na indywidualną modlitwę. O godzinie 21.00 Apel Jasnogórski dla wszystkich chętnych. Następnego dnia o godzinie 16.00 godzina święta z różańcem na rozpoczęcie nabożeństw październikowych, Msza Święta i akt oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II. Po modlitwie obraz i relikwie zostały przewiezione przez członków Akcji Katolickiej do parafii Chrystusa Króla w Niedźwiadzie.

Wielu z nas wyjeżdżało na spotkania z Papieżem Polakiem na miejsca papieskich pielgrzymek, do Włoch, do Watykanu. Teraz Jan Paweł II przybył w odwiedziny do naszej parafii, do każdego z nas w obrazie i relikwiach. Wydarzenie to dostarczyło wielu wzruszeń, refleksji a także było momentem przypomnienia nauki wielkiego Polaka. Mogliśmy również powiedzieć Mu o swoich troskach i prosić o wstawiennictwo przed Bożym tronem.

Święty Janie Pawle II módl się za nami!

W.Miąso